Jahipidamisõiguse tasumisest

Tuletame meelde, et alates 1. juunist 2013 on Eesti jahimeestel kohustus iga aasta tasuda jahipidamisõiguse tasu, mis ka sel aastal on 10 eurot. NB! maksta tuleb ainult siis, kui jahipidamise õigust realiseeritakse.

Tasuda saab www.pilet.ee keskkonnas, paljudes Eesti Posti kontorites või mobiilimaksega helistades 1322*436*isikukood. Jahipidamisõiguse tasu saavad maksta ka Eesti isikukoodi mitteomavad isikud, sh välismaalased.

Kui oled vastavalt pilet.ee-s toodud juhistele ülekande teinud, maksnud Eesti Posti kontoris, Tallinna Linnavalitsuse saalis või mobiilimaksega, peaks kõik korras olemas. Kui sa tegid pangaarvelt automaatselt kordusmakse, võttes aluseks seal olnud eelmise aasta info, siis tasub oma pangakonto üle kontrollida. Kordusmakse puhul läheb raha läheb arvelt maha, aga jahipidamisõigus ei aktiviseeru, sest iga viitenumber on unikaalne ning seda kaks korda kasutada ei saa. Praegu on Ühendatud Piletite ASi raamatupidaja hulgaliselt ülekandeid tagasi teinud, kuid inimesed ei pruugi seda märgata, mistõttu soovitame kordusmakse teinud jahimeestel üle kontrollida, ega nende summa ei ole tagasi kantud ning jahipidamisõigus aktiviseerimata jäänud.

Täpsed juhised jahipidamisõiguse eest tasumise eest on www.pilet.ee lehel statsionaarselt “Kuidas osta” sektsioonis kirjeldatud.

Lisainfo tasumises ka EJSi kodulehel SIIT

  • 1505