EJSi pressiteade: Jahiturism vajab täiendavat reguleerimist.

Eesti Jahimeeste Seltsi pressiteade
31.03.2013


Jahiturism vajab täiendavat reguleerimist.

28. märtsil toimunud Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) juhatus otsustas, et jahiturism Eestis vajab täiendavat reguleerimist. Sellekohase ettepanekuga pöördutakse lähiajal nii Keskkonnaministeeriumi kui ka Riigikogu poole.
EJS arvates peaks jahindus arenema kogukonnapõhiselt ja olema kestlik. Viimase aja tendentsid jahinduses aga teevad Eesti jahimeeste katusorganisatsiooni juhid murelikuks. Eremetsaliidu poolt kampaania korras jahiseaduse vastuvõtmise survestamiseks läbiviidud jahipidamise keeluaktsioonis olid tooniandvad välisosalusega kasumittaotlevad ettevõtted. Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) poolt läbiviidud enampakkumise Abruka saarel võitis itaallane, kelle aastane äriplaan näeb ette, et saarele hakatakse tooma jahile suurtes kogustes itaallasi. EJS ei ole turismijahi kui sellise vastu, kuid seda tuleb korraldada koostöös kohaliku kogukonnaga ja kestlikult. Oksjonil kättevõidetud aastane kasutusõigus ei soodusta mitte kuidagi toimepidevat ehk jätkusuutlikku loodusressursside kasutamist.
EJS poolt väljakuulutatud jahikultuuri ja -eetika aastal on rahvusliku jahinduse ja sellega seonduv erilise luubi all. Eesti Jahimeeste Seltsi Presidendi Margus Puusti sõnutsi peame me toimima ja otsustama täna selliselt, et kui saaksime tulevikust lastelastelt kirja, oleks selles muuhulgas ka siiras tänuavaldus vastuvõetud väärtusotsuste eest looduskasutuses.
Lisainfo:
Margus Puust
EJSi president
5035484

  • 13246