Riigikogu Keskkonnakomisjon kohtus jahimeestega

20150529_153045-1021x574

Riigikogu Keskkonnakomisjon väisas 29. mail Pärnumaad ja kohtus sealsete inimestega. Päevakavasse mahtus ka kohtumine Pärnumaa jahimeestega. Komisjoni esimees Rainer Vakra uuris, kuidas on Jahiseadus toiminud, kuidas on lood seakatkuga ja missugused on jahimeeste probleemid. Kohtumine toimus Pärnumaa Jahimeeste Liidus (PJL) ja esindatud oli ka teisi aktiivseid jahindusjuhte nagu Väino Lill Tihemetsast. Pärnumaa jahimehed kutsusid kohtumisel osalema ka EJS tegevjuhi Tõnis Kortsu.

Korts tegi lühiülevaate seaduse toimimisest ja jahimeeste tublist osalusest seakatkuga võitlemisel. Jahimeeste esindajatel oli võimalus esitada omi küsimusi ja ettepanekuid. PJL juhatuse aseesimees Jaanus Põldmaa, kes peab ka põllumehe ametit, rääkis murest, mis on seotud jahiõigusega jätkuvalt riigi omandis olevatel maadel. Pärnumaalt on Riigikokku valitud Andres Metsoja, kes kuulub keskkonnakomisjoni ja kellele lähevad igati korda keskkonnaküsimused.

Pärnumaa Jahimeeste Liidu tegevjuht Eero Nõmm lausus sündmust kokkuvõttes kiitvad sõnad keskkonnakomisjoni suunas ja tänas, et poliitikutel on aega ja huvi tegeleda ka eluslooduse ja jahinduse küsimustega.

 

  • 1640