Pressiteade: Politsei kutsub relvaomanikke aegsasti luba vahetama

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET
15.04.2013
Pressiteade

Politsei kutsub relvaomanikke aegsasti luba vahetama

Käesoleval aastal on aegumistähtaeg ligi 7000 relvaloal, mida on tavapärasest pea poole rohkem. Seetõttu kutsub politsei relvaomanikke relvaluba vahetama aegsasti.

Korrakaitsepolitseiosakonna politseikapten Sven Põierpaasi sõnul kohustab relvaseadus relvaloa vahetamist alustada vähemal kuu enne loa kehtivuse lõppemist. „Aegumisel kaotab relvaluba kehtivuse ning kehtetut relvaluba vahetada ei ole võimalik. Sellisel juhul tuleb omanikul relvad politseisse hoiule tuua, teha uus taotlus relvaloa saamiseks ning sooritada relvaeksam. Seega on kindlasti mõistlikum hakata luba varem uuendama, kui jääda viimasele hetkele,” ütles Põierpaas.

Aeguvate relvalubade suurem hulk on seotud nende väljaandmise tsüklilisusega, kuna relvaluba kehtib viis aastat. Eestis on üle 28 000 relvaomaniku.

Relvaloa tuleb pöörduda elukohajärgse prefektuuri lubadetalitusse ning esitada kirjalik avaldus, vahetamisele kuuluv relvaluba, foto ning tervisetõend. Samuti tuleb eelnevalt tasuda riigilõiv ja tõestada relvaloale kantud relvade olemasolu.

Lisainfo politsei kodulehelt www.politsei.ee või kliendiinfo numbrilt 612 3000.

Lugupidamisega
Tuuli Härson
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
kommunikatsioonibüroo
612 3232
5554 0727
tuuli.harson@politsei.ee

  • 2075