PÄRNUMAA JAHIMEESTE LIIT

Koolitusreis Tšehhi

Pärnumaa Jahimeeste Liit korraldab koolitusreisi Tšehhi, reis leiab aset 04.-09.09.2017 järgmise ajakavaga:

Kogunemine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA juures (terminali vasakpoolses osas) kl. 07.00. Lend Tallinn-Helsingi kl. 08.25-06.40, Helsingi-Praha kl. 09.35-10.50 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Jõuame Prahasse, linna, kus kõik suurepärased kirikud, tornid, ameti- ja elumajad on sõbralikult üksteise kõrval, ees ja taga – siin on nii gootikat, renessanssi, barokki, rokokood, juugendit… Iga uus valitseja laskis juurde ehitada ning vanade ehitiste juures midagi ringi teha, et moega ikka kaasas käia. Tšehhi jahimeeste katusorganisatsiooni külastus, kus kuuleme, kuidas on organiseeritud jaht Tšehhis. Pärast seda linnaekskursioon. Praha imposantne sümbol Hradčany kindlus – Tšehhi ajaloo panteon. Sellel on olnud oluline osa linna ja kogu riigi ajaloos, sest kindluse südames olnud kuningalossist juhtisid Böömi vürstid ja kuningad oma riiki. Juba üle 600 aasta kõrguvad kindlusmüüride kohal kuulsa Svaty Viti katedraali tornid. Siin krooniti kunagi Tšehhi kuningaid ning selle kõrgete ristvõlvide all on viimse puhkepaiga leidnud Böömimaa pühakud, nende hulgas ka Tšehhimaa kaitsepühak St. Wenceslas, vürstid, kuningad ja keisrid. Kabelile annavad sära kuld, vääriskivid ja maalingud. Kuldne tänav. Sillad üle Vltava ja Karli sild – ääristatud 30 pühakuskulptuuriga – Püha Nepomuk aitab sind soovide täideminekul. Raekoda ja 15. saj. pärit astronoomiline kell, mis täistunnil oma kellamänguga turiste lõbustab. Öömaja Prahas ****hotellis (2-sed toad).

 1. Hommikusöök. Benešov, külastame Konopiste lossi kus on ka jahitrofeede ja relvade väljapanek, Riikliku jahimajandi külastus – faasanikasvatus. Sõit tagasi Prahasse. Öömaja samas hotellis.
 2. Hommikusöök. Sõit Hluboka nad Vltavousse. Külastame muinasjutulist lossi, mida paljud peavad Böömimaa kauneimaks aristokraatlikuks eluasemeks. Vaclav I 13.sajandil ehitatud gooti lossi on korduvalt ümber ehitatud. Praegune 11 torni ja enam kui 120 mööblit ja maale tulvil ruumiga loss on ehitatud windsori neogooti stiilis. Lossi ümbritseb inglise stiilis park. Väikese jahilossi külastus , kalandus ja jahindus näitus, Riiklik Jahimajand Swarzenbergis – jahiaiad –muflon, kabehirv.. Majutus ***/****hotellis (2-sed toad).
 3. Hommikusöök. Rožmberk nad Vlavou, Agrowaldi jahimajandi külastus – piison, punahirv, muflon. Õhtul külastame Vyšší Brodi linnakest. Öömaja samas hotellis.
 4. Hommikusöök. Lipno järv – seda aastail 1950-1959 a ehitatud tehisveehoidlat kutsutake vahel ka Lõuna-Böömimaa mereks. Šumava looduskaitseala. Sõit Česky Krumlovisse. Hämmastavalt kaunis ja hästi säilinud väike kindluslinnake on üks Tšehhimaa enimkülastatud linnu. Siin on säilinud keskaegset ilmet rohkem kui teistes ümbruskonna linnades, tänu millele kanti see ka 1992. a. UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnaekskursioon. Ajalooline südalinn asub käänulise Vltava jõe kivistel kallastel. Vanalinnas on hoolikalt taastatud, ornamentidega kaunistatud portaalide ja frontoonide ning rikkalikult ehitud fassaadidega majad. Namesti Svornosti (Turuväljaku) silmapaistvam hoone on 15. saj. raekoda. Katkusammas aga püstitati väljaku keskele tänutäheks mustast surmast pääsemisele. Kõrgel kaljul paikneb imeline Krumlovi kindlus. Laialdase kompleksi vanim osa on 16. saj.ehitatud Dolni Hrad oma kõrge ja värvikalt kujundatud silinderja torniga. Kindlust, kus on enam kui 300 ruumi, peetakse Euroopa tõeliseks pärliks. Veendugem selles ise meie külaskäigu ajal. Öömaja samas hotellis.
 5. Hommikusöök. Sõit lennujaama. Siia päeva annaks midagi lisada.  Lend Praha-Helsingi kl. 19.30-22.35; Helsingi-Tallinn kl. 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND: 829 €

HINNA SEES:

  • lennupilet Praha-Tallinn-Praha,
  • lennujaamamaksud  € (2016 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad ***/****hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • 5 lõunasööki
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

Täpsem info Jaanus Põldmaalt tel. 5062246, huvilistel palun registreerida info@pjl.ee või 4430199 hiljemalt 28. veebruar 2017.

 

 

 

 

 

 • 2374