Kaisma jahimehed avasid oma jahimaja

9. augustil koguneti Pärnumaal Kaismal, et pidulikult avada Kaisma Jahiseltsi jahimaja.

Kohale oli saabunud hulganisti külalisi, nende seas Pärnu maavanem Andres Metsoja, EJSi ja Pärnumaa Jahimeeste Liidu esindajad ning teiste seltside juhid, kohalikud ettevõtjad, külaseltsi rahvas ja kohalik kogukond. Oma tooteid pakkus maitsta Chef Foods.

Kaisma jahiseltsi maja avamine

 

Eesti Jahimeeste Seltsi esindasid ja parimad soovid Kaisma jahimeestele andsid edasib EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe.

Tõnis Korts: “Kui võtta näiteks turistid, siis nad külastavad kohti lühiajaliselt ja elavad telgis. Kui vaadata ressursi lühiajalisi kasutajaid, siis nemad paigaldavad vagunelamu. Ühe korraliku jahimaja ehitamine on heaks märgiks, et tehakse pikemaajalisi plaane ning hoolitakse, et piirkonda ja jahiulukeid majandatakse heaperemehelikult ja kestlikult. Soovin Teile nii uue majaga kui ka jahil kivi kotti!”

Andres Lillemäe: Igal linnul on oma pesa, karul koobas, hundil urg ja ka sokul on põõsas, mille all ta päevi mööda saadab. Nüüd on Kaisma jahimeestel ka oma pesa!”

Andres ja T6nis Kaisma jahimaja
EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe ja EJSi tegevjuht Tõnis Korts tervitusi üle andmas.

2009. aaastal ostetud vana talumaja tegi läbi põhjaliku uuenduskuuri – suuresti tänu Leader-programmi rahadele renoveeriti maja vundamendist korstnani. Vähemtähtis pole ka meeste 10% omafinantseering ning majasse pandud higi ja vaev.
Maja ei ole mõeldud ainult jahimeeste majaks. Koos külaseltsi ja kohalike inimestega tähistatakse ühiseid üritusi, nt jaanipäeva, vastlapäeva, jõule.

Mõnusa lõõtsameeste muusika saatel nauditi maja avamispidu ning külalised tõid kaasa ka vajalikke kingitusi. Muu hulgas kingiti jahiseltsile norra põdrakoera kutsikas.

Kaisma jahiseltsist:

  • Kaisma jahipiirkonna pindala on 13 070 hektarit.
  • Kaisma Jahiseltsi kuulub 31 liiget.
  • Kaisma Jahiselts oli edukas selleaastasel jahimeeste kokkutulekul, saavutades jahiseltside arvestuses II koha. Fotovõistluses saavutati III koht
  • Kaisma Jahiseltsil on oma koduleht:  http://www.kaismajahiselts.edicypages.com/et

Jahimajast kirjutati eelmisel aastal Pärnu Postimehes, loe artiklit SIIT

 

Kaisma jahimaja

 

 

  • 2567