Hallhülge jahiperiood

Hallhüljes. Foto: Roland Müür

Keskkonnaameti pressiteade
15. aprill 2016

Keskkonnaamet lubab käesoleval aastal küttida 42 hallhüljest, mis on 1% eelmisel aastal loendatud hallhülge asurkonna suurusest. Jahihooaeg algab täna, 15. aprillil.

Kogu Läänemeres elab veidi üle 30 000 hallhülge, Eesti vetest loeti eelmisel aastal kokku 4 237 looma.

„Hallhülge asurkond on Läänemeres tänaseks saavutanud soodsa seisundi. Hallhülge arvukus hakkas Läänemeres langema 20. sajandi alguses, kui kasutusele võeti varasematest täpsemad ja suurema laskeulatusega vintrelvad ning hüljeste küttimise eest maksti kohati ka preemiaid. Kunagi väga arvuka asurkonnaga hallhülged – sajandi alguse arvukuseks on hinnatud umbes sada tuhat looma – sattusid väljasuremisohtu sajandi teiseks pooleks, kui mõju hakkasid avaldama ka Läänemerre sattunud keskkonnamürgid. 1970. aastate alguses hülgejaht keelustati. Tänaseks on hallhüljeste arvukus taas kasvamas ja sarnaselt Soome ja Rootsiga lubab Eesti taas mõõdukat hülgeküttimist,“ selgitab Keskkonnaameti looduskaitse osakonna nõunik Roland Müür.

Jahti on lubatud pidada väljaspool poegimise ning poegade imetamise ja iseseisvumise aega – 15. aprillist 31. detsembrini. Jahti võib pidada kehtiva jahitunnistuse ja läbitud suuruluki laskekatsega jahimees.

Tänavune hülgejahikvoot on jaotatud kolme piirkonna vahel: Liivi lahes 30, saarte põhja- ja läänerannikul 6 ning Soome lahes 6 looma. Küttida ei ole lubatud kaitsealadel, kus üheks kaitse-eesmärgiks on kas hall- või viigerhüljes.

Tutvu hülgejahi piirkondade kaardiga

Tutvu kaardiga, kus on välja toodud piirkonnad, kus hülgejaht on keelatud

Lisanformatsioon:
Roland Müür
Keskkonnaameti looduskaitse osakonna nõunik
telefon 680 7429, 518 5754
e-post roland.muur@keskkonnaamet.ee

  • 1807